رهبر معظم انقلاب در پیامی به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۸، سال جدید را سال «رونق تولید» نام‌گذاری کردند.(افزایش ابتکارات علمی و فنّی، افزایش چشمگیر شرکتهای دانش‌بنیان، افزایش تولیدات زیربنائی و اساسی داخلی )

عناوین مهم

پیوندهاخبر خوان

اخبار

جستجو
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
کارگاه شماره یک

کارگاه موتور و سوخت رسانی

     این کارگاه با زیر بنایی در حدود 1070 متر مربع شامل بخش های مختلف مجزا جهت برگزاری  دروس تئوری و کارگاهی می باشد.

     در بخش تئوری این کارگاه، چهار کلاس با گنجایش 30 نفر موجود می باشد که تمامی آنها مجهز به دیتا پرژکتور،پرده نمایش، کامپیوتر و وایت برد می باشد. در ضمن برای انتقال بهتر آموزش ها، به اساتید امکان بهره برداری از تلویزیون LCD و دستگاه DVD player نیز داده شده است.فضای کارگاهی نیز شامل سه بخش مجزا به شرح زیر می باشد:   

1-    بخش موتور(engine)

     این بخش شامل موتورهای مختلف تولید داخل و خارج می باشد که همگی بر روی پایه گردان سوار شده اند تا ضمن کاستن از بروز خطرات احتمالی برای مهارت آموزان و موتورها در حین کار، بازآموزان بتوانند به راحتی اقدام به باز کردن آنها نمایند.

     در این بخش  بازآموزان و دانشجویان علاقه مند می توانند با روش های مختلف باز کردن موتور، قطعات و چگونگی کارکرد آنها آشنا شوند.همچنین آنها می توانند با ابزارهای اندازه گیری پیشرفته نسبت به اندازه گیری خلاصی های مجاز در هر موتور اقدام نمایند.

     سیمیلاتورهای موجود در این بخش به بازآموزان این امکان را می دهد تا با تغییرات مختلفی که در شرایط کارکرد موتور بوجود می آورند، بتوانند با ابزارهای اندازه گیری و دستگاههای عیب یاب تاثیرات آنها را بر روی پارامترهای خروجی در موتور به وضوح تحقیق نمایند.

2-    بخش سوخت رسانی بنزینی(gasoline fuel system)

     این بخش نیز مجهز به  دستگاههای پیشرفته مرتبط با سیستم سوخت رسانی به شرح ذیل می باشد:

الف- دستگاههای عیب یاب (Bosch – Gscan)

ب- دستگاه های پیشرفته آنالیز دود خروجی از اگزوز(پنج گاز)   

ج- دستگاه تست انژکتورهای بنزینی

د- دستگاه شستشوی التراسونیک جهت شستشوی انژکتورها

     در این بخش نیز دانشجویان با اصول کارکرد سیستم های مختلف سوخت رسانی انژکتوری(SPFI-MPFI....)آشنا شده و با کمک دستگاه ها و سیمیلاتورهای موجود می توانند تمامی تست های لازم را به صورت واقعی انجام دهند.

3-    بخش سوخت رسانی دیزل (Diesel fuel system)

     در این بخش نیز مانند بخش سوخت رسانی بنزینی دانشجویان و بازآموزان با تمامی نکات فنی مرتبط با سیستم های سوخت رسانی دیزل آشنا می گردند.با امکانات و تجهیزاتی که در این بخش وجود دارد، علاوه بر آموزش سیستم های سوخت رسانی دیزل رایج در کشور، می توان سیستم های جدید سوخت رسانی دیزل با عنوان CRDI (Common Rail Diesel Injection) را نیز آموزش داد.


مرتبط

ورود اعضاء
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]

اوقات شرعی

تصویر هفته

 

 


آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 3936
 بازدید امروز : 43
 کل بازدید : 732394
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0/1248
© tvto-itc.ir. All rights reserved.